26 Ekim 2010 Salı

Tarihte, Talihsiz Ölümler.

İnsanlara Yararlı Olmak İçin Buldukları, Yıllar Sonra Bile Kullanılan İcatlar. Kendi Mezarları Oldu.


Harry Houdini 1874

     Tarihin en büyük sihirbazlarından biri olan Harry, 2 öğrenciye fiziksel dayanıklığını göstermek için yaptığı gösteride, gelen yumruk darbelerine dayanamadı. Zaten iltihaplanan apandisiti patladı, geçirdiği ameliyat sonrasında 1926 Yılında Hayatını kaybetti.

Marie Curie 1934

     Çok yüksek  radyoaktivite özelliği gösteren radyum ve polonyum elementlerini keşfetti. I.Dünya Savaşı'nda yaralı eskerleri tedavi etmek için radyom tarafından salınan radon gazını kullanan Curie, ömrünün çoğunu radyoaktif elementlerle geçirdi. 1934 yılında Anemiden ölen Curie'nin bu hastalığına radyoaktif elementlerin sebeb olduğu öğrenildi.


Thomas Andrew 1912

     O Titanik'in mimarlarından biriydi, işin kötü yanı da Birden fazla insanın mezarı olan Titanik batarken Thomas'ın da Titanik'de olmasıydı.


Horace Lawson Hunley 1863

     Amerikan iç savaşında tasarladığı denizaltıyla tanınıyordu, denizaltının güvenliğinin mürettebat için çok zayıf olduğu biliniyordu, ilk seferde 5 kişin öldüğü denizaltının ikinci seferinde ki Union kuşatmasında Hunley ile birlikte olan tüm mürettebat öldü. 3. seferinde ise kuşatmayı yararn denizaltı, bir gemiyi devirdikten sonra yine battı 132 yıl sonra tekrar çıkarıldı.

Alexander Bogdanov 1928

     Kan naklinini bulan profesördür, kendi üzerinde 11 defa başarılı kan nakli yaptı, 12. nakilde ise enfeksiyonlu yada uyumsuz kan kullanmaktan hayatını kaybetti


Diğer Ölümler: 


-Fransa Başkanı Felix Faure, Odasında metresiyle Sevişirken öldü
-28 yaşındaki Seop 50 saat boyuca, oturduğu sandalyeden hiç kalkmıyarak bilgisyar başında oyun oynadı. Oturduğu sandalyade öldü.
-George Allen, futbol takımının şampiyonluğunu kutlarken, kafasından aşağı boşaltılan, enerji içeceğiyle fenalaştı, hastaneye kaldırılan Allen, 1 ay sonra yaşamını yitirdi.
-Christine Chubbuck, haber sunucusydu, 15 Temmuz 1974 yılında canlı yayında, şimdi sırada bir İntihar haberi var, onu izleyeceksiniz dedi. Belindeki silahla kafasına sıktı.

Kaynak:Mynet Haber
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Tşk Ederim.